Generator tablic dla grafik

Jakiś czas temu robiłem zadania dla poćwiczenia pętli po tablicach wielowymiarowych. Wymyśliłem sobie wtedy, że będą polegały na odtworzeniu zakodowanych grafik.

Żeby takie zadania przygotować, musiałem wygenerować tablice, w których zakodowane były rysunki.

Stworzyłem do tego celu mikro aplikację w jQuery, która ułatwiała mi rysowanie takich ilustracji, a na koniec zwraca w konsoli kod zakodowanej tablicy.

Działać działa, nawet zrobiłem z jej wykorzystaniem kilka takich zagadek.

Problem, który trochę mnie denerwował, to to, że kilka razy kliknąłem w zły piksel, co przy opcji “fill” (jest na dole “aplikacji”) psuło całą grafikę. Mogłem dodać tutaj historię zmian (Ctrl + Z), mogłem dodać mieszanie kolorów, zmianę wielkości pędzla itp., ale pomyślałem, że przecież takie opcje są w każdym programie graficznym.

Zamiast więc wymyślać koło na nowo, zastosowałem inne podejście. Stworzyłem sobie konwerter grafik.

Może komuś się przyda.

A do czego to można użyć? A nie tylko do generowania tablic z rysunkami, ale i generowania całych animacji.

Tutaj przykład użycia takich tablic do stworzenia animacji za pomocą właściwości box-shadow. Animację stworzyłem z wykorzystaniem tych grafik.

Tworzenie layoutu 1

Sprawa ogólnie wygląda tak - jest do pocięcia layout. Wraz z takim cięciem pobawimy się gulpem, webpackiem, sasem, es6 i podobnymi rzeczami, które niektórzy wykorzystują w codziennej pracy.

Poniższy tekst jest opisem warsztatu, jaki kiedyś wykonywaliśmy na zajęciach. Dużo lania wody, dużo rzeczy, które każdy zna - swoiste podsumowanie. A może i między zdaniami jakaś głupotka a i ciekawa technika się znajdzie?

Czytaj więcej

Ćwiczenie - type writter

Jakiś czas temu zacząłem nagrywać filmy z zajęć. W sumie chciałem zobaczyć czy wyjdzie. Okazało się, że może nie jest to szczyt profesjonalizmu, ale nawet wychodzi.

Przy okazji wypróbowałem sobie kilka programów do nagrywania. Wyszło na to, że sposobów jest w moim przypadku kilka.

Czytaj więcej
Poprzednia strona Następna strona