Urodziony tort

W ramach urodzin przeprowadziłem mini eksperyment na temat filtrów CSS. Tak sobie szczerze mówiąc. Nie jest to bynajmniej danie dla mobilek i nędznych przeglądarek. Wiatrak w laptopie daje znać, że chyba ciut przesadziłem. Bywa…

Smacznego

Baner animowany

Jak niektórzy wiedzą, od jakiegoś czasu zajmuję się nauczaniem frontendu. Z wczorajszą grupą kończyliśmy temat sass, i między innymi animacji css, czyli tego o czym pisałem ostatnim razem. Nie ukrywam - bardzo lubię te tematy, bo pozwalają trochę poczarować. Zawsze po skończeniu takiego działu zabieramy się za jakiś mini projekt, który zbiera i podsumowuje poznane techniki. Tym razem przygotowałem dla kursantów baner, który miał służyć do poćwiczenia animacji. Niestety bardzo mało czasu spowodowało, że zamiast wykonać całość od początku do końca, zdążyliśmy tylko omówić jakie techniki zastosować na danych składowych tego banera. Całość zostawiłem im do samodzielnego wykonania.

Dzisiaj rano wstałem i stwierdziłem, że takie zadanie to fajny materiał na tutorial. Nie teoria, a praktyka. No to co? Zaczynamy?

Czytaj więcej

Animacje CSS

Ah animacje, piękne animacje. Ileż to można o nich pisać. Całe książki. Wbrew pozorom jednak wcale aż tyle tego nie ma. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce można całkiem fajnie poczarować.

Czytaj więcej
comments powered by Disqus
Poprzednia strona Następna strona